[image]

Българската следа :)

 
1 10 11 12 13 14 36
+
-
edit
 

metero

втянувшийся

Здесь редко писал парень из Варньi в начале. Уже не пишет. Они сделали свой форум ,:: но он мне малоинтересен, одни пацаньi.
   
BG angrydenpobedi #09.06.2006 16:17
+
-
edit
 

angrydenpobedi

новичок
Никакви задължения не се предвиждат. Пак повтарям - двигателите ги подарявам. На практика, кутиите са 40. Разделил съм ги по 20 на двамата....
 


Планувам патуването си!
   
+
-
edit
 

MIDNIGHT

новичок
Здрасти!
Влизам в един български форум но там опитни ракетомоделисти влизат много рядко затова реших да задам въпросите си тук.Правя водна ракета и имам няколко неща които бих искал да попитам
1) - Каква форма трябва да бъде парашута, каква големина /за ракета около 500 грама/ и конците с които е звързан към ракетата колко трябва да са дълги?

2) - Колко трябва да са големи стабилизаторите ако ракетата е от две бутилки /едната за резервоар, другата за стабилност/ + конус.Общо е високо около 80 санта.

3) - ще кача снимки на лаунчъра и ако може да ми кажете дали съм го докарал или наново

Ще съм изключително благодарен ако помогнете на начинаещ
   
BG angrydenpobedi #13.06.2006 23:15
+
-
edit
 

angrydenpobedi

новичок
[quote author=MIDNIGHT link=topic=22929.msg758145#msg758145 date=1150049128]
Здрасти!
Влизам в един български форум но там опитни ракетомоделисти влизат много

Здравеи,

Ако си начинаещ ще трябва още много неща да прочетеш. Има си програми като Space CAD 3 и много други.

Проектираш ракетата и виждаш що и как.

Пиши ми ако желаеш на 300 572 657.

Нека да нехабим место там кадето сме на гости!!!
   
+
-
edit
 

averon

новичок
А някой пробвал ли е да замени въглена с захар в черния барут за по добро пластифициране?

п.с. От една фирма която се занимава с ремонт на техника тора употреба се сдобих с разни барабанчета, снимка на които ще поставя довечера. Но днес научих нещо важно. Зеленото покритие има вероятност да бъде със селен, който е канцерогенен, така че трябва да се внимава с него .....
   
RU Андрей Суворов #14.06.2006 15:23
+
-
edit
 

Андрей Суворов

координатор

Соединения селена используются в противогрибковых препаратах, входящих в состав шампуней от перхоти, так что страх несколько преувеличен :D
Но я смываю фотослой бензином.
   

pokos

аксакал

Андрей, соединения селена и селен - разные вещи. Также, как например, соединения фтора и фтор. Соединений фтора и в зубных пастах навалом.
Селен вообще довольно ядовит.
   
RU Андрей Суворов #14.06.2006 15:38
+
-
edit
 

Андрей Суворов

координатор

Соединения фтора часто тоже ядовиты :) И ядовитость и канцерогенность смешивать неразумно. Если элемент канцероген - он канцероген почти во всех веществах, кроме, возможно, хитрых кластерных комплексов. Если он ядовит - то обычно только в той форме, которая легко входит в обмен веществ организма. Например, металлический барий неядовит, если на поверхности нет окисной плёнки, но она обычно есть, т.к. барий - щелочноземельный элемент, очень активный. Сульфат бария, тем не менее, совершенно не ядовит, т.к. нерастворим в воде.
   

pokos

аксакал

И ядовитость и канцерогенность смешивать неразумно.
 

Андрей, яд и канцероген - это не вещество, а доза.
   
+
-
edit
 

averon

новичок
Ето това са тръбите има ф4;Ф3 и Ф2,4 см през почивните дни ще им махна покритието с бензин както каза Андрей. Дебелината на Ф4 е около 1мм но нямам шублер да ги измеря точно. Дебелина на стената 1мм какво налягане мислите че ще издържи?
Прикреплённые файлы:
 
   
+
-
edit
 

metero

втянувшийся

В тази техника обикновенно размерите са в милиметри. Гледам аз и се чудя -какви 2.4 мм, после видях снимката.
Ти не си ли четеш личните съобщения? Ела да обсъдим въпроса в новия форум. Мисля, че за сорбитов двигател няма да има проблем , ако направиш добре термоизолацията.
   
BG angrydenpobedi #14.06.2006 23:35
+
-
edit
 

angrydenpobedi

новичок
это не химическая тема. Риск умереть от селена или других токсичных металлов содержащиеся в трубках тонера сушествует только если их съесть. ;D
   

Valo

новичок
Планувам патуването си!
 

И за коя петилетка си го планувал?
Аз лично нямам никакъв зор, но все-пак .....сещайте се...
Язък ви за приказките.
   
BG angrydenpobedi #02.07.2006 12:41
+
-
edit
 

angrydenpobedi

новичок
И за коя петилетка си го планувал?
Аз лично нямам никакъв зор, но все-пак .....сещайте се...
Язък ви за приказките.
 


Лагера на колата на Метеро се счупи. Това отложи патуването.

Онези дето ми бяха обещали да ти се обадат (Пловдивчаните) си бъркнаха в задните части...

Аз просто немам кола, с автобус ще ми е много по трудно.

Никога досега като съм разчитал некои нещо да ми помогне не се е случвало.

На вълка му е дебел врата защото сам си хваща овцте, ще повиса още малко в надеждата че некои все пак ще ме чуе. Като вдигна раце ще ти кажа.

Благодаря ти!

Зная че немаш никакав зор и че добото ти желание е само в интерес на тягата.
   

Yanev

новичок
Вальо,извинявай много за шумотевицата от моя страна.Наложи ми се спешно да започна работа по Южното Черноморие.Съжалявам много за двигателите,но едва есента ще мога да помисля за пътуване към Пловдив.На тебе и на всички четящи - приятно лято или по-лека работа.
   
+
-
edit
 

Serge77

модератор

я потерял адрес болгарского ракетного форума
напомните!
   

PerX

втянувшийся
я потерял адрес болгарского ракетного форума
напомните!

Eкспериментален ракетомоделизъм

Eкспериментален ракетомоделизъм // www.korio.org
 
   

-VMK-

опытный

На 14-09-2006 ракета от проект "ЕХО" модел Е45, борд 1 извърши 2 успешни полета със система за приземяване задействана от фото-датчик за апогей (с фототранзистори). Втория полет беше на много голяма височина (800 - 1000м) и вятъра отнесе ракетата с парашута на далече - загубена в полет ....
Прикреплённые файлы:
 
   
+
-
edit
 

Serge77

модератор

Ещё раз поздравляю! ;^))
   

-VMK-

опытный

Non-conformist>>> ...Попробуйте посчитать нормальный (канальный) движок с калибром заряда 12 мм...
Serge77>>> Да, глюки есть....

Да, има "глюки" в SRM, но те могат да се избягват. Достатъчно е само да се увеличи Lc. Non-conformist, "движок с калибром заряда 12 мм..." а Dc,Lc = ???; d0=? l0=? Kn=? се получава #n/a ?
   

-VMK-

опытный

>"Маленькая" 4см в диаметре , проблема в том чтобы "Ракета ниже летела" - )
>..Для меня - новичка , это все как то даже смешно

:-)) Ето наистина малка ракета: диаметър 10мм височина 178мм стартова маса 8гр. Двигател карамелен KNO3/SU 60/40 1N*s
Прикреплённые файлы:
 
   

-VMK-

опытный

Полета на тази малка ракета беше вертикален на височина около 100м!!! Приземи се със стримерна лента на около 30-40м от стартовата позиция.

Кратко видео от старта на миниатюрната ракета:
Прикреплённые файлы:
 
   

-VMK-

опытный

Non-conformist>> Насчет датчика горизонта.

Non-conformist>> 1. Горизонт освещен неравномерно, солнце никогда даже близко к зениту в наших широтах не висит. Следовательно надо предусмотреть регулировку наклона сенсоров: те, которые смотрят в освещенную сторону, должны смотреть больше в землю, чтобы скомпенсировать избыточную освещенность. На первых порах можно регулировать просто подгибая выводы.

Non-conformist>> 2. Солнце в лаборатории сымитировать легко. Но как сымитировать горизонт? Это будет имхо целая установка. И как проверить "натуральность" такого искусственного горизонта с точки зрения сенсоров? Только в поле, причем ВО ЧИСТОМ ПОЛЕ. Размытость горизонта (плавность реакции сенсоров) я думаю, не доставит больших хлопот, если правильно усилить сигнал.

Non-conformist>> 3. Подъем ракеты. Пусть даже на какие-то вшивые пятьдесят метров. Горизонт провалился вниз, уровень диф. сигнала упал - сенсоры-то без следящих сервоприводов, однако! Это автоматическую регулировку усиления делать? Или эту проблему ты думаешь победить широким углом зрения сенсоров? Но чем шире угол зрения, тем имхо ниже уровень диф. сигнала? Так вроде бы?

Non-conformist>> 4. Самый стремный момент: вращение ракеты. Это тебе не осевой (солнечный) датчик, которому вращение вокруг продольной оси до одного места. Не пойдет ли твоя система вразнос - вроде моего пендулума? Одна сторона горизонта более освещена, вторая - менее. И все это вращается вокруг ракеты. Датчики настроены на старте на определенное положение Солнца. Ась?


Тази проста схема за датчик на хоризонт е длъжна да работи. Многобройните тестове на фотодатчик за апогей, показаха, че датчика няма влияние от положението на слънцето (условие 4 на Non-conformist). За относително малки височини "пропадането" на хоризонта не е голямо и попада в ъгъла на "зрение" на светодиодите (условие 3 на Non-conformist). Всяка 2-ка светодиоди са разположени на 180* за да чувстват разлика в осветеността - т.е. датчика чувства хоризонта при различна осветеност (проверено с фотодатчик за апогей)-(условие 1 на Non-conformist). Условие 2 на Non-conformist за жалост е неизпълнимо :-))) По моему този датчик ше бъде работоспособен при ясно време и по-ниско от облаците (ако има облаци).

На схемата всяка двойка светодиоди е оцветена с еднакъв цвят. Вашето мнение?
Прикреплённые файлы:
 
   
+
-
edit
 

Serge77

модератор

А зачем восемь датчиков? Почему не четыре?
   
AD Реклама Google — средство выживания форумов :)

-VMK-

опытный

Serge77>>
>>Сегодня 14:05:34

>>А зачем восемь датчиков? Почему

По моему 4 са недостатъчни. Когато системата е хоризонтално - всичките 4 изхода на компараторите са с ниско ниво. При наклон се задейства съответния изход (високо ниво на изхода на компаратора) Пример:

на схемата:

1. - строго хоризонтално разположение - всички изходи са "в покой"
2. - наклон... Датчика (на схемата със зелен цвят) няма да почувства нищо! но другия датчик (на схемата със син цвят) ще се задейства... Тези сигнали могат направо да управляват серво-машинки...
Прикреплённые файлы:
 
   
Это сообщение редактировалось 26.01.2007 в 17:39
1 10 11 12 13 14 36

в начало страницы | новое
 
Поиск
Настройки
Твиттер сайта
Статистика
Рейтинг@Mail.ru